8 września 2018

PROGRAM:

 • 14.00 – 20.00 Działania animacyjne na Rynku Miejskim
 • 17.00 – 18.00 Oficjalne otwarcie Festiwalu oraz Wystawy „Struktury Światła”
  w Muzeum Historycznym (wystawa czynna do końca października br.)

 • 18.00 – 19.00 Oprowadzanie po Wystawie „Struktury Światła”
 • 19.00 – 20.00 Świetlne Pokazy Artystyczne (prezentacja lokalnych twórców)
 • 20.00 – 21.00 GŁÓWNE SHOW
 • 21.00 – 22.30 Kino plenerowe. Projekcja filmu „Photon” z Andrzejem Chyrą w roli głównej
  • Głównym wydarzeniem tegorocznej edycji Fabryki Światła jest pokaz laserowy połączony z występami muzycznymi – pokaz harfy laserowej i elektronicznych skrzypiec. Całość składa się z czterech następujących po sobie elementów:


    

   1. występ Wirtuoza Skrzypiec,

   2. występ harfy laserowej,

   3. mapping laserowy,

   4. przestrzenny pokaz laserowy.   Rozpoczęcie laserowego Show przewidujemy na godz. 20:00. Czas trwania całości to około 50 min. Wykonawcą jest firma Fenix Art, zajmująca się pokazami i widowiskami laserowymi od 25 lat.

   Jak wyglądają poszczególne elementy widowiska?

   1. Harfa laserowa – jest to prawdziwy instrument zbudowany z wiązek laserowych. Artysta ruchem dłoni przecina laser, impuls biegnie do syntezatora dźwięków dając pożądany efekt.
   2. Elektroniczne skrzypce – rzeczywisty instrument, podłączony do wzmacniaczy, na którym gra artysta.

   Oba występy muzyczne zostaną sprzężone z animacją wyświetlaną na fasadzie ratusza. Każdy kolejny dźwięk będzie uruchamiał inną grafikę.

   1. Mapping laserowy – obrysowywanie fasady ratusza wiązkami lasera i ułożenie grafiki na płaszczyźnie ściany synchroniczne do muzyki puszczanej już z odtwarzacza.
   2. Przestrzenny pokaz laserowy – ogromne widowisko zbudowane z wiązek laserów wypuszczonych w przestrzeń, która zostanie dodatkowo zadymiona, zsynchronizowany z muzyką


   Dodatkowo, na rynku pojawią się atrakcje zapowiadające główne show:
    

   1. Punkt z harfą laserową – publiczność będzie miała szansę z bliska przyjrzeć się instrumentowi, poznać sposób jego działania oraz samemu spróbować wykonać utwór na harfie.
   2. Punkt z laserami – publiczność będzie mogła poznać historię lasera, sposoby jego wykorzystania, rodzaje, metody działania i samemu spróbować obsłużyć laser.

    

   Ponadto, w godzinach 14:00 – 22:00 Rynek wypełnią przeróżne obiekty świetlne, które będą dostępne dla publiczności do końca imprezy. Niezależnie funkcjonować będzie również punkt animacyjny dedykowany najmłodszym. Każdy młody uczestnik znajdzie w nim wiele ciekawych zajęć i animacji, które uprzyjemnią czas spędzony wspólnie na Rynku.

   Działania programowe na Rynku zakończy plenerowy pokaz filmu „Photon”. Dla zaintereso- wanych będą przygotowane specjalne leżaki.

    

   Serdecznie zapraszamy!