O Fabryce Światła

Festiwal Fabryka Światła. Przasnysz 2015.
11 – 12 września 2015 roku

Zapraszamy na przasnyski Rynek, do Parku Miejskiego i Fary na wydarzenia artystyczne inspirowane światłem.
W dwudniowym programie znajdują się m.in. iluminacja świetlna do utworu Muzyka królewskich sztucznych ogni, spektakl teatru ulicznego w którym ogień będzie jednym z aktorów, multimedialna prezentacja prac laserowych Stanisława Ostoja-Kotkowskiego.
Z myślą o dzieciach i młodzieży organizujemy grę miejską, piknik naukowy z widowiskowymi eksperymentami oraz spektakle teatralne.
Na finał festiwalu wystąpią Zespół Trebunie-Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany z koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Podczas tego wydarzenia zaśpiewa Międzypokoleniowy Chór Festiwalowy utworzony przez mieszkańców Przasnysza. Chór festiwalowy powstał w maju br., jego uczestnicy wzięli udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych, spotykali się na próbach, po to by 12 września wystąpić w przasnyskiej Farze razem z zaproszonymi artystami. To szczególny dowód zaangażowania w sztukę przasnyszan, którzy są współtwórcami festiwalu. Poza warsztatami wokalnymi brali udział zajęciach pantomimy, przygotowali wystawę batiku, na scenie festiwalu wystąpią zespoły i indywidualni wykonawcy z Przasnysza, a cały projekt wspierają wolontariusze.
Szczegółowy program i aktualne informacje publikujemy na stronie internetowej www.festiwalfabrykaswiatla.pl/archiwum2015 i na Facebook/Festiwal Fabryka Światła.
Wydarzenia Fabryki Światła 2015 będą odbywały się na Rynku, w Muzeum Historycznym, na Wyspie w Parku Miejskim i w Kościele Farnym pw. Wniebowzięcia NMP.

Organizatorzy:
Mazowiecki Instytut Kultury – instytucja finansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Przasnysz.

Patroni medialni: ePrzasnysz, InfoPrzasnysz, Tygodnik Przasnyski, Tygodnik w Przasnyszu, Kurier Przasnyski, Express Przasnyski.
Partnerzy: Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu, Muzeum Historyczne w Przasnyszu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu, Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu, Warszawska Szkoła Reklamy.
Sponsor: Volteno Sp. z o.o.