Aktualności

Spektakl „Promieniowanie”

12 czerwca 2016, godz. 18:00

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu

Wstęp wolny

 

Spektakl „Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie” zapowiada „Festiwal Fabryka Światła. Przasnysz 2016”, który odbędzie się 2-3 września.

Tematem przewodnim trzeciej edycji festiwalu będzie ŚWIATŁO W SZTUCE, czyli obecność światła i inspiracja światłem w teatrze, malarstwie, muzyce i multimediach. Znakiem rozpoznawczym Fabryki Światła będzie FRAKTAL – wizualne ucieleśnienie piękna matematyki.

 

12 czerwca w Miejskim Domu Kultury wystąpi Ewa Wencel – aktorka teatralna i filmowa, znana z głośnego, nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego i uwielbianego przez polskich widzów serialu „Czas honoru”.

 

Przedstawi monodram o kobiecie z krwi i kości: żonie, matce, kochance, a także… dwukrotnej noblistce, wybitnym naukowcu i Polce – Marii Skłodowskiej-Curie.

 

Poznamy nieznane oblicze osoby, której imię noszą ulice i instytucje naukowe, kobiety z pasją i temperamentem, mającej odwagę żyć po swojemu, wbrew konwenansom. Zobaczymy poruszający portret wyjątkowej osobowości przedstawiony na tle epoki przełomu wieków.

 

Spektakl ma formę monodramu – uważanego za najtrudniejsze zadania dla aktora. Ewa Wencel radzi sobie z nim wyśmienicie.

 

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie.

autor: Jarosław Sokół

obsada: Ewa Wencel

produkcja: Joanna Cywińska i Ewa Wencel

scenografia: Wojciech Stefaniak

kostiumy: Dorota Roqueplo

muzyka: Tomasz Bajerski

światła: Bartosz Kaczalski

zdjęcia: Andrzej Wencel