Aktualności

Dziecięcy Chór Festiwalowy

Nową, kolejną już w dziedzinie muzycznej inicjatywą na Festiwalu Fabryka Światła jest Chłopięcy Chór Festiwalowy pod kierunkiem Rafała Witkowskiego.

W ubiegłym roku Międzypokoleniowy Chór Festiwalowy zaprezentował się, po kilku miesiącach pracy, na koncercie festiwalowym w Farze Przasnyskiej, wykonując wielogłosowe utwory maryjne, m.in. współczesnego kompozytora polskiego Henryka Mikołaja Góreckiego, przed występem Zespołu Trebunie-Tutki i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.

W 2016 roku we wrześniu na scenie plenerowej Festiwalu Fabryka Światła pragniemy doprowadzić do debiutu nowo powstałego w Przasnyszu chóru chłopięcego. W tym celu w kwietniu rozpoczną się niedzielne próby w salach Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu.

W dwa czerwcowe weekendy planowane są dwa dwudniowe warsztaty z udziałem pedagogów znanego zespołu Chóru Stuligrosza – Poznańskie Słowiki. Warsztaty odbędą się w Szkole Muzycznej w Przasnyszu (ul. Sadowa 5) w dniach:

11 czerwca godz. 12.00 w Sali Szkoły Muzycznej

12 czerwca   godz. 10.30 w Sali Szkoły Muzycznej

18 czerwca godz. 12.00 w Sali Szkoły Muzycznej

19 czerwca godz. 10.30 w Sali Szkoły Muzycznej

W Poznaniu Słowiki zaczęły śpiewać w 1939 roku razem ze Stefanem Stuligroszem w dwóch kościołach. Dzisiaj swoją siedzibę mają w Filharmonii Poznańskiej i są najsłynniejszym chórem chłopięco-męskim w Polsce. Wszystko jest możliwe także w Przasnyszu. Wspólne śpiewanie to rozwój osobowości człowieka i jednocześnie świetna zabawa.

 

Kontakty:

Rafał Witkowski – prowadzący nabór: tel. 500 807 165

Małgorzata Ewa Kalicińska (MIK) – koordynator: tel. 22 58 64 227