O Wydarzeniach

Matteo Mazzucca – światło z Italii
RYNEK
2 września   19:30-20:30

Światło wprost ze słonecznej Italii! Muzyka włoska kochana jest na całym świecie. Tkwi w niej magia, która pozwala przenieść się słuchaczom w świat marzeń. Podczas koncertu Matteo Mazzucca zaśpiewa takie przeboje, jak m.in. Volare, L’italiano, Tu vuo fa l’americano, Che sarà, Azzurro.


WIĘCEJ INFORMACJI

 —

Teatr Akt – Poza czasem
RYNEK
2 września 20:30-22:00

Spektakl Poza czasem to fantazyjna opowieść utrzymana w malowniczej stylistyce, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr Ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

WIĘCEJ INFORMACJI

 —

Tomasz Ostrowski – synteza światła i dźwięku
RYNEK
3 września 21:00-22:30

Koncert Tomasza Ostrowskiego – artysty z czołówki polskiej sceny korzennej muzyki elektronicznej, godnego następcy Jean Michela Jarre’a i Vangelisa. Na scenie zobaczymy ponadgodzinne widowisko pełne wizualizacji, tańczących laserów i efektów pirotechnicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

 —

Fraktale Józefa Stanisława Ostoja-Kotkowskiego – wystawa grafiki komputerowej
MUZEUM HISTORYCZNE
2 września   17:00-21:00 | 3 września 13:00-21:00

Wystawa grafiki komputerowej – fraktali Stanisława Ostoja-Kotkowskiego. Fraktale powstały w latach 1989-1992. Oparte na matematycznych wzorach, przepełnione różnorodnością form i barw wyobrażenia przywodzą na myśl kosmiczne pejzaże czy rzeczywistość przyszłości…

WIĘCEJ INFORMACJI

 —

Świetliste obrazy – wystawa batiku
RYNEK
2-3 września

W przasnyskiej Pracowni Batiku MAMUT powstały prace inspirowane fraktalami Józefa Stanisława Ostoja-Kotkowskiego. Prace wykonane są w formie pionowych flag zamontowanych przy wybranych latarniach rynku miejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

Artyści z Przasnysza i okolic
RYNEK
3 września 12:00-17:00

Występy na scenie festiwalowej utalentowanych wykonawców z Przasnysza i okolic.

 Występy powarsztatowe

Występ grupy wokalnej pod kier. Matteo Mazzucca
RYNEK
2 września 18:30-19:30

Występ Dziecięcego Chóru Festiwalowego pod kier. Rafała Witkowskiego
RYNEK
3 września 12:30-12:50

WIĘCEJ INFORMACJI

Gra miejska Fraktale są wśród nas
3 września 12:00-15:00

Zabawa z nagrodami, przeznaczona dla uczestników w każdym wieku, rozgrywana na terenie miasta. Zapisy zorganizowanych grup prowadzi MDK. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Regulamin i Karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie www.festiwalfabrykaswiatla.pl

WIĘCEJ INFORMACJI

Piknik naukowy
RYNEK
3 września 17:00-21:00

Podróż przez kosmiczny świat fraktali!Oglądając specjalny film w technologii 360°, uczestnicy doświadczą jedynego w swoim rodzaju przeżycia. Poza tym piknik naukowy oferuje: badanie mikroświata w ogromnym powiększeniu, spirografowe kolorowanki, warsztat stolarski fraktali
i budowanie z cegiełek dowolnych konstrukcji. Piknik poprowadzi grupa Funiversity.


Animacje dla najmłodszych
RYNEK
3 września   12:00-19:00

Moc atrakcji dla najmłodszych! W bogatym programie przygotowanym przez grupę animatorów Live Events m.in. zabawy ruchowe i taneczne, olbrzymie bańki mydlane, malowanie twarzy, skręcanie balonów, dmuchane zabawki i zjeżdżalnie.

 

 

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie, o czym będą informować na stronie internetowej www.festiwalfabrykaswiatla.pl i w punkcie informacyjnym na Rynku.