O Wydarzeniach

WESELE

Nietypowa interpretacja „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Starodawny obrzęd weselny zostanie ukazany w nieco innych realiach. Spektakl będzie miał formę podroży, której akty rozgrywać się będą w kolejnych odsłonach.

więcej

ORKIESTRA WIELKICH BĘBNÓW

10 września poczujemy na własnej skórze czym jest PULS ŚWIATŁA i PULS ZIEMI. Ulice Przasnysza zamienią się w jeden wielki projekt artystyczny, w który zostaną zaangażowani wszyscy mieszkańcy, chcący wziąć w nim udział. Wielkie bębny staną się w tym czasie przewodnim instrumentem, a ich dźwiękom towarzyszyć będzie również Gong Słońca.

więcej

MAPPING I EFEKTY ŚWIETLNE

Kuba Garścia, człowiek który wpisał się w tradycję Festiwalu zaprezentuje przed nami animacje świetlne, które zmienią oblicze Rynku. Światło w rękach tego zdolnego artysty, staje się niezwykłym narzędziem, które wprawia w zachwyt każdego obserwatora.

więcej

KONCERT MIEJSKIEGO CHÓRU MĘSKIEGO

Jedną z atrakcji wieczoru będzie występ Męskiego Chóru Męskiego z Przasnysza. Koncert nosi tytuł „Już nigdy” i został specjalnie przygotowany z myślą o Festiwalu Fabryka Światła 2017.

więcej

KOLOROWY BIEG

Ulice Przasnysza nabiorą rumieńców we wszystkich możliwych barwach. „Kolorowy bieg” jest inicjatywą promującą aktywność fizyczną oraz zdrowe podejście do życia. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.

więcej

WARSZTATY NAUKOWE Z HEWELIUSZAMI NAUKI

Nazywają siebie Heweliuszami, gdyż podobnie jak Jan Heweliusz są miłośnikami i krzewicielami nauki. Warsztaty, które przeprowadzą podczas Festiwalu, odkryją przed nami wiele tajemnic. Będzie można dowiedzieć się jak powstaje odbicie w lustrze, jak zbudowane jest ludzkie oko i skąd biorą się barwy. Zastosowanie metody Science Busking sprawi, że uczestnicy będą mogli na własnej skórze doświadczyć jak nieprawdopodobne potrafi być obcowanie z nauką.

więcej

PUNKT ANIMACYJNY DLA DZIECI

W tym roku działaniom, dotyczącym realizacji programu podczas dwóch dni na Rynku, będą równolegle towarzyszyły działania dedykowane najmłodszym. Specjalnie w tym celu powstanie punkt animacyjny, w którym dzieci – od najmłodszego do najstarszego – będą mogły znaleźć dla siebie angażujące zajęcie.

więcej