Dziecięcy Chór Festiwalowy

IMG_7213

IMG_7206

Występ Dziecięcego Chóru Festiwalowego pod kier. Rafała Witkowskiego
RYNEK
3 września 12:30-12:50

Nową, kolejną już w dziedzinie muzycznej inicjatywą na Festiwalu Fabryka Światła jest  Dziecięcy Chór Festiwalowy pod kier. Rafała Witkowskiego.

W ubiegłym roku Międzypokoleniowy Chór Festiwalowy zaprezentował się, po kilku miesiącach pracy, na koncercie festiwalowym w Farze Przasnyskiej, wykonując wielogłosowe utwory maryjne, m.in. współczesnego kompozytora polskiego Henryka Mikołaja Góreckiego, przed występem Zespołu Trebunie-Tutki i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.

W 2016 roku na scenie plenerowej Festiwalu Fabryka Światła pragniemy doprowadzić do debiutu nowo powstałego w Przasnyszu chóru dziecięcego. W tym celu w kwietniu rozpoczęły się niedzielne próby w salach Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu. W dwa czerwcowe weekendy odbyły się dwa dwudniowe warsztaty z udziałem pedagogów znanego zespołu Chóru Stuligrosza – Poznańskie Słowiki.

W Poznaniu Słowiki zaczęły śpiewać w 1939 roku razem ze Stefanem Stuligroszem w dwóch kościołach. Dzisiaj swoją siedzibę mają w Filharmonii Poznańskiej i są najsłynniejszym chórem chłopięco-męskim w Polsce. Wszystko jest możliwe także w Przasnyszu. Wspólne śpiewanie to rozwój osobowości człowieka i jednocześnie świetna zabawa.

Kontakty:
Rafał Witkowski – prowadzący nabór: tel. 500 807 165
Małgorzata Ewa Kalicińska (MIK) – koordynator: tel. 22 58 64 227