O Wydarzeniach

POKAZ LASEROWY | Fenix Art

Wydarzenie to ma być punktem kulminacyjnym, a zarazem głównym show Festiwalu Fabryka Światła 2018. Specjaliści, którzy od ponad 25 lat doskonalą się w technice laserowej zaprezentują pokaz z użyciem zarówno klasycznych metod, jak i najnowszych zdobyczy techniki w tym zakresie!

więcej

Wystawa „Struktury Światła”

Zapraszamy Państwa serdecznie na niezwykłą wystawę isnpirowaną pracami współczesnych artystów oraz twórczością samego Ostoji-Kotkowskiego. Światło można przedstawić na wiele sposobów, wykorzystując jego skomplikowane właściwości fizyczne. Wystawa „Struktury Światła” zawiera eksponaty, które zostały wyposażone w „zdolność” wchodzenia z widzem w interakcję.

więcej

Projekcja filmu „Photon” z Andrzejem Chyrą w roli głównej

Film przedstawia niezwykły obraz powstania świata. Wyjaśnia w sposób bardzo przystępny czym jest początek wszystkiego, poczynając od Wielkiego Wybuchu, poprzez proces powstawania materii i przeobrażenia się jej w struktury ożywione. Zdobywca wielu nagród m.in. za budowanie pomostów między sztuką, a nauką oraz za nieprawdopodobne efekty wizualne.

więcej

Animacje dla dzieci i młodzieży

Jak co roku również podczas tej edycji przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla młodszych uczestników. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od przedziału wiekowego. Gry, zabawy, quizy, warsztaty z malowania i dużo więcej.

więcej