Program

Głównym wydarzeniem tegorocznej edycji Fabryki Światła jest pokaz laserowy połączony z występami muzycznymi – pokaz harfy laserowej i elektronicznych skrzypiec. Całość składa się z czterech następujących po sobie elementów:

1. Występ Wirtuoza Skrzypiec,

2. Występ Harfy Laserowej,

3. Mapping laserowy,

4. Przestrzenny Pokaz Laserowy.

Rozpoczęcie laserowego Show przewidujemy na godz. 20:00. Czas trwania całości to około 50 min. Wykonawcą jest firma Fenix Art, zajmująca się pokazami i widowiskami laserowymi od 25 lat.

Jak wyglądają poszczególne elementy widowiska?

  1. Harfa laserowa – jest to prawdziwy instrument zbudowany z wiązek laserowych. Artysta ruchem dłoni przecina laser, impuls biegnie do syntezatora dźwięków dając pożądany efekt.
  2. Elektroniczne skrzypce – rzeczywisty instrument, podłączony do wzmacniaczy, na którym gra artysta.

Oba występy muzyczne zostaną sprzężone z animacją wyświetlaną na fasadzie ratusza. Każdy kolejny dźwięk będzie uruchamiał inną grafikę.

  1. Mapping laserowy – obrysowywanie fasady ratusza wiązkami lasera i ułożenie grafiki na płaszczyźnie ściany synchroniczne do muzyki puszczanej już z odtwarzacza
  2. Przestrzenny pokaz laserowy – ogromne widowisko zbudowane z wiązek laserów wypuszczonych w przestrzeń, która dodatkowo zostanie zadymiona, zsynchronizowany z muzyką

 

Dodatkowo na rynku pojawią się atrakcje zapowiadające główne show:

  1. Punkt z harfą laserową – publiczność będzie miała szansę z bliska przyjrzeć się instrumentowi, poznać sposób jego działania oraz samemu spróbować wykonać utwór na harfie.
  2. Punkt z laserami – publiczność będzie mogła poznać historię lasera, sposoby jego wykorzystania, rodzaje, sposoby działania i samemu spróbować obsłużyć laser.

 

Ponadto w godzinach 14:00 – 22:00 Rynek wypełnią przeróżne obiekty świetlne, które będą dostępne dla publiczności do końca imprezy. Niezależnie funkcjonować będzie również punkt animacyjny dedykowany dla najmłodszych. Każdy młody uczestnik znajdzie w nim wiele ciekawych zajęć i animacji, które uprzyjemnią czas spędzony wspólnie na Rynku.

 

Serdecznie zapraszamy!